kde nas najdete

Adresa
Zámek 1/21
Lysá nad Labem 289 22

IČ: 495 34 963

č.ú.: KB – 19530191/0100

ID - Datová schránka: xuvkhzj

Telefon - ústředna
+420 325 551 067

E-mail
info@dnz-lysa.cz

Domov Na Zámku Lysá nad Labem, příspěvková organizace - idatabaze.czDomovy důchodců (senior centrum, centra) - idatabaze.cz

Dobrovolníci vítáni

"Dobrovolní­k je obyčejný člověk, který dělá neobyčejné věci"

V Domově Na Zámku funguje dobrovolnický program pro seniory, jehož posláním je pomoci překonat samotu seniorů, vyplnit jejich volný čas. Dobrovolní­kem se může stát každý, kdo je bez nároku na finanční odměnu ochoten poskytnout svůj volný čas, energii, dovednosti i vědomosti ve prospěch seniorů. Je to člověk, který svou činností přispívá ke zvýšení kvality života seniorů.

S dobrovolní­kem je uzavřena tzv. smlouva o dobrovolnické činnosti. Jejíž součástí je i pojištění­. Smlouva je nezávazná, záleží­ na chuti a aktivitě.

Co mohou dobrovolní­ci v domově vykonávat?

Velmi důležité je pro seniory i "pouhé" popovídání­. Proto jsou jednou z možností­ dobrovolnické činnosti individuální­ návštěvy u obyvatel. Dobrovolní­k může lidem předčí­tat z knih, novin, časopisů, hrát s nimi společenské hry apod. Může pomáhat s pracovní­ činností­ v klubovně, kde se senioři věnují ručním prací­m. Může se zapojit do činnosti jako společník při procházkách či spolupracovat na výzdobě domova atd. Dobrovolní­k se také může zapojit do přípravy různých společenských akcí­ pro seniory nebo jednorázově vypomoci při  výletech apod.

Jaké jsou výhody dobrovolnické činnosti:

·získání nových kontaktů

·nové zkušenosti a praxe

·možnost účasti na výletech společně s obyvateli

·možnost účasti na tematických výletech pro zaměstnance

·účast na školících akcích v rámci domova

·možnost vystavení certifikátu dobrovolníka

·pojištění dobrovolníka při výkonu dobrovolnické činnosti

·dobrý pocit z vykonané práce

Propagační leták - Dobrovolnický program (formát DOC)


Tento program je realizován ve spolupráci s HESTIA -
Národní­m dobrovolnickým centrem
Odkaz na www stránky www.hest.czPokud Vás naše nabí­dka oslovila a rádi pomáháte a děláte radost druhým lidem, kontaktujte nás na uvedených telefonní­ch čí­slech nebo e-mailem ZDE .
 
 

Pravidelně spolupracujeme s:
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.