kde nas najdete

Adresa
Zámek 1/21
Lysá nad Labem 289 22

IČ: 495 34 963

č.ú.: KB – 19530191/0100

ID - Datová schránka: xuvkhzj

Telefon - ústředna
+420 325 551 067

E-mail
info@dnz-lysa.cz

Domov Na Zámku Lysá nad Labem, příspěvková organizace - idatabaze.czDomovy důchodců (senior centrum, centra) - idatabaze.cz

(27.08.2011) Šporkovy slavnosti

Šporkovy slavnosti

Popis akce

Sobotní ráno všechny probudilo do slunečného dne..Na Husově náměstí již od časného rána Moraváci opět hráli a zpívali všem pro potěšení. V tu dobu už byl v zámku i v podzámčí čilý ruch. Mnoho posluchačů přešlo z náměstí rovnou ke kostelu sv. Jana Křtitele, kde proběhla již tradiční troubená Svatohubertská mše svatá. Tu si samozřejmě nenechala ujít Jeho hraběcí Milost František Antonín Špork s manželkou. V lavicích zasedli také členové Řádu svatého Huberta a další čestní hosté.. Konečně se všichni přemísťují k nám na zámek.Nádvoří je nádherně upravené a vyzdobené. Nedočkavě čekáme na příjezd hraběcího páru. Hraje hasičská dechovka, přichází pestrobarevný průvod. Myslivci, zpěváci, tanečníci, střelci, kejklíři, šermíři, dvorní dámy i prosté selky, ptáčníci, muzikanti a spousta dětí.. Po příjezdu a vtipné scénce hraběcího páru zazněly salvy a lidé se pomalu rozprchli po našem zámku i po parku, kde na ně čekala ještě spousta strakcí a stánků.

 

Fotogalerie

Náhled obrázku
Náhled obrázku
Náhled obrázku
Náhled obrázku
Náhled obrázku
Náhled obrázku
Náhled obrázku
Náhled obrázku
Náhled obrázku
Náhled obrázku
Náhled obrázku
 
 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.