kde nas najdete

Adresa
Zámek 1/21
Lysá nad Labem 289 22

IČ: 495 34 963

č.ú.: KB – 19530191/0100

ID - Datová schránka: xuvkhzj

Telefon - ústředna
+420 325 551 067

E-mail
info@dnz-lysa.cz

Domov Na Zámku Lysá nad Labem, příspěvková organizace - idatabaze.czDomovy důchodců (senior centrum, centra) - idatabaze.cz

(26.11.2015) Den s optiky

Den s optiky

Popis akce

V rámci navázané spolupráce a vlastně i v rámci dobrovolnické činnosti náš domov, dne 26. 11. 2015 navštívila, Střední odborná škola z Turnova, která nabízí studijní a učební obory – Obchodní akademie, cestovní ruch, kuchař – číšník, strojírenství a další. My jsme nabídku spolupráce této školy využili především prostřednictvím studentů a jejich pedagoga v učebního oboru – Jemný mechanik (optik). V letošním roce jsme „Den seniorů“ oslavili „Lázeňským dnem“, kdy nás navštívili studenti - kadeřnice (holiči), pedikérky, kosmetičky, masérky, manikérky… prostě vše, co vede ke „zkrášlení“ tělesného zevnějšku. Péče o brýle a informace o jejich správném používání tedy jen doplnily celý pomyslný balík. Pedagog z turnovské školy pan Miroslav Mencl nám všem (klientům i zaměstnancům) vysvětlil, jaké typy brýlí na trhu existují, jak si správně brýle vybrat podle tvaru obličeje, jak brýle správně používat a zacházet s nimi. Tím jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Po přednášce přišel na řadu „servis“ brýlí, drobné opravy a především jejich čištění. Na práci studentů i jejich pedagoga byl vidět jejich zájem, zručnost a odborné znalosti. Radost pohledět. Bylo vyčištěno cca 70 brýlí. Panu Menclovi děkujeme i za drobný dárek v podobě čistícího ubrousku na naše už tak zkrášlené brýle. Moc děkujeme za návštěvu a těšíme se na další spolupráci.

V průběhu dopoledne jsme měli milou příležitost pogratulovat klientce našeho domova paní Boženě Rozové za její účast a ocenění v soutěži v luštění křížovek, do které se přihlásila v rámci projektu „Senioři mezi námi“.

 

Fotogalerie

Náhled obrázku
Náhled obrázku
Náhled obrázku
Náhled obrázku
Náhled obrázku
Náhled obrázku
Náhled obrázku
Náhled obrázku
Náhled obrázku
 
 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.